Przychodnia weterynaryjna. Firma rodzinna od 1990r.
Aktualności

BARF – naturalnie, zdrowo

W dzisiejszych czasach szybkiego rozwoju i postępu cywilizacyjnego, najczęściej związanego ze stosowaniem polepszaczy, konserwantów, itp., część właścicieli psów i kotów czuje potrzebę powrotu do naturalnego sposobu żywienia swoich podopiecznych. BARF wpisuje się w definicję naturalnego, organicznego jedzenia, jak i holistycznej medycyny weterynaryjnej.

Co oznacza holistyczna medycyna weterynaryjna?

Postępowanie holistyczne to prozdrowotne żywienie, diety wzbogacone w naturalne suplementy, aktywność ruchowa oraz modyfikację środowiska w celu stworzenia "bezstresowego", przyjaznego  otoczenia, w którym żyją udomowione zwierzęta towarzyszące, mające wciąż swoje gatunkowe potrzeby wynikające z ich behawioru.

Twórcą diety BARF, jest australijski lekarz weterynarii dr Ian Billinghuster.

BARF to skrót od Biologically Appropriate Raw Food, czyli biologicznie adekwatny pokarm surowy.

Dieta ta ma za zadanie naśladować naturalną dietę przodków psa – wilka  i  kota – żbika.

Podstawą diety jest mięso zestawione z innymi surowymi komponentami pochodzenia zwierzęcego: podrobami, jajami, olejami

wzbogacone produktami pochodzenia roślinnego: warzywami, owocami, ziołami oraz suplementami.

Produkty pochodzenia roślinnego mają za zadanie regulować pracę przewodu pokarmowego, dostarczając przede wszystkim włókna pokarmowego, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania mikrobioty jelit. Dodatkowo zawierają one liczne substancje funkcjonalne, stymulujące odporność, poprawiające metabolizm oraz ogólną witalność organizmu naszych pupili.

Dlaczego nie wspomniałam o rozdrobnionych kościach w mięsnej karmie BARF ?

Istnieją różne stanowiska w tej kwestii. Ja należę do zwolenników stosowania wapnia Ca bilansującego fosfor P znajdujący się w mięsie, wyprażonymi, bardzo drobno zmielonymi skorupkami jaj ekologicznych. Wg mojej oceny wapń z tego źródła jest najlepiej przyswajalny.

Każdy właściciel decydujący się na dietę BARF, dokonuje wyboru we własnym zakresie.

W naszym sklepie zaopatrzycie się Państwo w rozdrobnione mięso bez kości solo lub w mix mięsa z warzywami oraz w naturalne suplementy. Zapraszamy.

Koszyk został zaktualizowany